Su Kaçağı Nedir?

 Tıkla Ara

0 535 718 9926 

0554 187 5258

Eğer evinizde su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız mahalle arasında kalan ustalardan destek istemeyiniz. Çünkü bu tip tesisatçılarda su kaçağı tespit cihazı bulunmadığından kaçağın yerini bulmak için deneme yanılma yöntemi kullanacaktır. Bu yöntem çok eskide kalmış olup, boşu boşuna evinizin birçok yerinde tadilat gerektirir. Bu boşa zaman ve para kaybı demektir. Evinize çağıracağınız tesisatçının mutlaka su kaçağı tespit cihazı ile geldiğinden emin olun. İstanbul tesisat Avrupa’da kullanılan cihazlara sahip az sayıdaki tesisat firmalarından biri olduğu gibi en iyi ustalarla çalışmaktadır. Evinizde kırmadan, tadilata gerek kalmadan su kaçağının yerini tespit eder ve onarımını garantili bir şekilde yapar. Unutmayın ucuza kaçarak cihazsız bir tesisatçı çağırarak çok daha büyük tadilat masraflarıyla karşılaşabilirsiniz.

 

Su kaçağını anlamanız için gerekli bilgiler

  • Su faturanız çok yüksek geliyorsa
  • Musluklar kapalı olduğu halde su sayacınız hala dönüyorsa
  • Alt katınıza su damlıyorsa büyük ihtimalle sizin daireden sızıntı oluyordur.

Su, yolunu bulsa da genelde hangi daireye denk geliyorsa orada kaçak çıkar. Bu sonuçlardan herhangi biri evinizde meydana geldiğinde şunu yapabilirsiniz. Evinizdeki muslukların hepsinin kapalı olduğundan emin olun. Özellikle klozetin yanında bulunan iki taharet musluğunu da tamamen kapatın. Mutfak evyesinin altında bulunan taharet muslukları ve lavabo altında bulunan taharet musluklarını kapatın. Su sayacınızın üzerinde yazılı rakamları gece yatmadan önce not alın. Sayacın üzerinde yazılı rakamları aldıktan sonra, sabah sayacınızı tekrar okuyun eğer aldığınız rakamlar arasında fark varsa temiz su tesisatınız da kaçak var demektir.

  • Klozetinizi mutlaka kontrol edin çünkü umursamayacağınız ufak sızıntılar dahi aşağı kata gidebilir.

Bazen klozetin üzerinde bulunan rezervuar içinden klozetin içine az az su akmaya başlar. Bu akan su, sabaha kadar 30 litre su kaybına neden olabilir. Bu sebeplerde su faturanızın yüksek gelmesine sebep olabilir.

  • Evde karşı karşıya olduğunuz bir su kaçağı probleminiz varsa ve nereden geldiği bilmiyorsanız, bize ulaşın tıkanıklığı yerini net olarak tespit edip onarımını yapalım.

Su kaçak arama cihazıyla gelip su sızıntısı olan bölgeyi tespit ediyoruz. Hiçbir yeri kırmadan dökmeden su kaçağı tespitini gerçekleştiriyoruz.